Sabalenka osvojila Adelaide

Tenis 08. jan 202309:05 0 komentara
REUTERS/Loren Elliott

Aryna Sabalenka sezonu je počela na najbolji mogući način - osvojenom titulom na WTA turniru u Adelaideu.

Sabalenka je u finalu koje je trajalo sat i 46 minuta savladala Lindu Noskovu, 102. igračicu planete koja je u polufinalu eliminisala drugu igračicu svijeta Jabeur. Slavila je Bjeloruskinja u dva seta – 6:3, 7:6.

U prvom setu je Sabalenka prva došla do break prilika, ali je Noskova obje spasila, tek da bi u narednom gemu i sama imala dvije šanse da oduzme protivnici poen na njen servis.

U šestom gemu je Sabalenka uspjela da napravi brejk i nakon toga je uspješno privela set kraju.

Velika borba vođena je tokom cijelog drugog seta koji je trajao duže od sat vremena. Obje igračice imale su break šanse, ali breaka nije bilo. Sve je na kraju riješeno u tie-breaku u kome je presudio jedan mini break manje koji je pretrpila Sabalenka. Noskova je uspjela da spasi i jednu meč loptu, ali drugu je Sabalenka pretvorila u trijumf.

Bjeloruskinji je ovo 11. titula u karijeri.