Tsitsipas došao do drugog naslova u Monte Carlu

Tenis 17. apr 202217:05 0 komentara
REUTERS/Denis Balibouse

Grk Stefanos Tsitsipas pobjednik je turnira Masters 1000 serije u Monte Carlu s nagradnim fondom od 5.4 miliOna eura, svladavši u finalu Španca Alejandra Davidovicha FokinU i oDbranivši prošlogodišnji naslov sa 6:3, 7:6 (3).

Dvoboj je trajao sat i 36 minuta, a izuzev prva dva gema, Grk je dominirao U svim elementima teniske igre u prvom setu, u kojem je 22-godišnji Španac već u prvom gemu došao do breaka.

Grk je u drugom setu servirao za pobjedu kod 5-4, Španac je izjednačio, a potom je bio nadomak osvajanja drugog seta, ali se AtInjanin spasio i u tie-breaku došao do konačnog trijumfa.

Tsitsipas je došao do svoje druge uzastopne titule u kneževini nakon što je prošle godine u finalu pobijedio Rusa Andreja Rubljova, a 23-godišnji AtInjanin sada ima osam naslova iz 19 finala.

Na ATP ljestvici, Tsitspas će u ponedjeljak ostati peti na svijetu, dok će Davidovich Fokina napredovati na 27. mjesto, čime će dostići najviši rang u karijeri. Na putu do finala Monte Carla svladao je i prvog igrača svijeta Srbina Novaka Đokovića u drugom kolu.