Oglas

Pogledajte kako izlgeda Pripyat, grad pored Černobila

author
Jasmin Mušanović
28. nov. 2014. 21:18
>
21:23
Chernobyl
Screenshot YouTube | Screenshot YouTube

Pomoću kvadkoptera DJI Phantom 2, fotoaparata “Canon 7D” i kamere GoPro3+, režiser Danny Cooke snimio je napušteni grad Pripjyat, nekoliko kilometara udaljen od nekadašnje nuklearne elektrane u Černobilu.

Oglas

[caption id="attachment_36917" align="alignnone" width="750"]

Pripyat, koji je nekada imao 50.000 stanovnika i nalazio se samo nekoliko kilometara od nuklearke, opustošen je poslije eksplozije 1986. godine.

Autor dokumentarnog filma, Danny Cooke, sada ga je snimio pomoću bespilotne letjelice za koju je bila pričvršćena kamera.

Iako je poslije tragedije objavljeno mnoštvo fotografija Pripyata, ovo je prvi snimak koji ga prikazuje iz perspektive drona.

"Černobil je jedno od najzanimljivijih i najopasnijih mjesta u kojima sam bio. Nuklearna katastrofa 1986. godine (godina u kojoj sam rođen) uticala je na mnoge ljude, uključujući i moju porodicu, sa kojom sam živio u Italiji", kaže Danny Cooke.

"Ne mogu ni da zamislim koliko je sve to tek bilo užasno za stotine lokalnih stanovnika koji su evakuisani", dodaje on.

http://www.youtube.com/embed/oNV5Sq28Mp4Prilog pod nazivom “Razglednice iz Pripyata, Černobil”, Cooke je snimio dok je radio na 60-minutnom segmentu filma CBS Newsa o Zoni zabranjenog pristupa u ovom gradu

Više tema kao što je ova?

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare

Pratite nas na društvenim mrežama