Oglas

Mehić oslobođen kazne za glasno podrigivanje

author
Beta
22. apr. 2017. 00:34
>
00:37
police-2122376_1920
Pixabay | Pixabay

Austrijski sud presudio je u korist bečkog barmena Edina Mehića, koji se žalio na kaznu koju mu je zbog glasnog podrigivanja napisao policajac.

Oglas

Mehić (28) je prije nepunih godinu dana kažnjen sa 70 eura zbog podrigivanja u zabavnom parku Prateru, pošto je pojeo kebab, a policajac koji je to čuo je u potvrdi o kažnjavanju napisao da je prekršio "javnu pristojnost glasnim podrigivanjem pored policijskog službenika".

Sudski dokument koji je Mehić danas poslao AP-u pokazuje da su vlasti presudile u njegovu korist, uz konstataciju da "nema dokaza" da je on podrignuo ispred policajca.

Kada je Mehić kažnjen zbog podrigivanja na javnom mjestu, grupe građana su mu pružile podršku, a lanac prodaje kebaba platio je i njegovu kaznu i sve troškove njegovog putovanja u Istanbul.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook i UŽIVO na ovom linku.

Više tema kao što je ova?

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare

Pratite nas na društvenim mrežama