Japansko ostrvo se proširilo 11 puta u 15 mjeseci

U samo 15 mjeseci, udaljeno japansko ostrvo u Pacifičkom okeanu, svoju je originalnu veličinu proširilo 11 puta usljed podvodnih erupcija.
Oglas
Erupcija je započela u novembru 2013. godine blizu ostrva Nishinoshina koje je od Tokija udaljeno oko 1.000 kilometara. Kako je erupcija i dalje trajala, tako je lava spojila dva ostrva.
Snimke Obalne straže pokazuju istopljenu lavu koja izlazi iz kratera. Zvaničnici Obalne straže kažu kako je ostrvo sada veliko 2,45 kvadratnih kilometara. Proteže se 1.950 metara istočno i zapadno i 1.800 metara sjeverno i južno.
Više tema kao što je ova?
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare
Oglas
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare
Oglas