Oglas

Japansko ostrvo se proširilo 11 puta u 15 mjeseci

author
Selma Fukelj
25. feb. 2015. 14:45
>
15:51
island japan
Snapshot | Snapshot

U samo 15 mjeseci, udaljeno japansko ostrvo u Pacifičkom okeanu, svoju je originalnu veličinu proširilo 11 puta usljed podvodnih erupcija.

Oglas

Erupcija je započela u novembru 2013. godine blizu ostrva Nishinoshina koje je od Tokija udaljeno oko 1.000 kilometara. Kako je erupcija i dalje trajala, tako je lava spojila dva ostrva.

Snimke Obalne straže pokazuju istopljenu lavu koja izlazi iz kratera. Zvaničnici Obalne straže kažu kako je ostrvo sada veliko 2,45 kvadratnih kilometara. Proteže se 1.950 metara istočno i zapadno i 1.800 metara sjeverno i južno.

Više tema kao što je ova?

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare

Pratite nas na društvenim mrežama