Oglas

Indija dobila ministra za jogu

author
Hina
10. nov. 2014. 15:13
>
15:16
Yoga
morgueFile | morgueFile

Indijski premijer Narendra Modi, poznat kao strastveni ljubitelj joge, imenovao je novog ministra koji bi trebao promovirati taj drevni sustav duhovnih i tjelesnih vježbi kao i različite oblike indijske tradicionalne medicine.

Oglas

[caption id="attachment_25612" align="alignnone" width="750"]

AAYUSH je ranije bio dio ministarstva zdravlja. Vlada je i ranije najavila da će dati zamah tradicionalnoj medicini sa specijalnim fokusom na ajurvedu.

Ona želi ustanoviti odjele i bolnice koje će nuditi tradicionalnu medicinu čime bi se u zemlji trebale poboljšati zdravstvene usluge.

Modi, vegetarijanac koji godinama prakticira jogu, veliki je zagovornik tog sistema kao i tradicionalne medicine.

Više tema kao što je ova?

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare

Pratite nas na društvenim mrežama