NASA izgubila kontakt sa letjelicom koja je trebalo da testira lunarnu orbitu

NASA je saopštila da je izgubila kontakt sa svemirskom letjelicom vrijednom 32,7 miliona dolara koja je krenula ka Mjesecu i koja je trebalo da testira lunarnu orbitu, ali se inženjeri agencije nadaju da će moći da riješe problem.
Oglas
Nakon što je u ponedjeljak dva puta uspjela da ostvari kontakt, svemirska agencija je saopštila da više ne može da komunicira sa letjelicom pod nazivom Capstone.
Inženjeri pokušavaju da pronađu uzrok prekida komunikacije i optimistični su da to mogu popraviti.
Ljetelica, koja je lansirana sa Novog Zelanda 28. juna, provela je skoro sedam dana u Zemljinoj orbiti i uspješno je započela svoj put ka Mjesecu, kada je kontakt izgubljen.
Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPad
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare
Oglas
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare
Oglas