Oglas

Šetnja za zaštitu prava LGBT osoba održana u Beogradu

author
N1 Srbija
25. jun. 2016. 14:54
>
16:41
25835265_b
FoNet | FoNet

"Niko nije slobodan dok svi nismo slobodni" poruka je parade LGBT populacije "Ponos Srbije" koja je održana u Beogradu.

Oglas

Šetnjom od Pionirskog parka do Trga Republike u centru glavnog grada pripadnici LGBT populacije obilježili su juni - mjesec ponosa.

Povorka od oko 100 ljudi s duginim zastavama i transparentima prošla je centrom Beograda uz pratnju manjeg broja policajaca. Manifestacija je prošla bez incidenata, bez blokade saobraćaja u centru prestonice i jakih mjera obezbjeđenja.

"Možda ste mogli sami da primetite fantastičnu orgnizaciju policije i na tome im hvala, videli ste da je cijela jedna saobraćajna traka bila otvorena, da smo čak stali na pješačkom prelazu da pješaci prođu, ljudi su sjedili u kafićima. Znači, ja sam van sebe od sreće to je ono - Srbija ide naprijed", rekla je za N1, Helena Vuković (poznatija kao major Helena), iz organizacije Egal.

Pripadnici manjinske LGBT populacije iznijeli su tri zahtjeva: 1. STOP NASILJU nad gej populacijom, ali i svim manjinskim grupama, 2. EKONOMSKO OSNAŽIVANJE - pomoć pri zapošljavanju LGBT populacije, 3. IZMJENA ZAKONA - mogućnost registracije istopolnih brakova.

Inače, glavna dilema vezana za događaj je zašto pored parade u septembru sada u Beogradu postoji još jedna LGBT parada. Organizatori "Ponosa Srbije" objašnjavaju da je juni mesec ponosa svuda u svijetu, da je ljepše vreme i da je u tim okolnostima bolje raspoloženje građana za ideje LGBT populacije.

25835280_b
25835298_b
25835306_b
+ 8

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook.

Više tema kao što je ova?

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare

Pratite nas na društvenim mrežama