Oglas

Vučić: Ne vidim odbijenu reviziju kao pobjedu

author
FENA
10. mar. 2017. 18:11
>
18:12
Tan2017-2-20_145419838_3
TANJUG/Jaroslav Pap | TANJUG/Jaroslav Pap

Premijer Srbije Aleksandar Vučić izjavio je u petak kako odbacivanje zahtjeva BiH za reviziju tužbe protiv Srbije ne vidi kao pobjedu, jer će, kako je kazao, pobjeda biti kada Srbi i Bošnjaci budu razumjeli da trebaju gledati u budućnost, a ne da tugu jedne strane vide kao svoj uspjeh.

Oglas

Vučić je novinarima u Lebanu rekao da ne želi koristiti odluku Međunarodnog suda u Haagu u kampanji ili za dobivanje političkih bodova, jer bi za njega osobno i za vladu velika pobjeda bila da se osigura mir i stabilnost i još bolja suradnja.

"Tek tada ću moći kazati da je to velika pobjeda", rekao je Vučić.

On je izrazio uvjerenje da Srbi i Bošnjaci mogu razgovarati o budućnosti, da ono što je bilo u prošlosti ne treba biti zaboravljeno, ali da se s tim mora živjeti te stvarati drugačiju i bolju budućnost, javlja Tanjug.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook i UŽIVO na ovom linku.

Više tema kao što je ova?

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare

Pratite nas na društvenim mrežama