Oglas

Albanija: Uhapšeno 10 policajaca i 8 carinika zbog droge

author
Beta
17. apr. 2017. 13:12
>
13:16
000_I14IA
AFP | AFP

Albansko Tužilaštvo saopštila je danas da je uhapšeno 10 policajaca i osam carinika pod sumnjom da su organizovali šverc kanabisa do Italije.

Oglas

U saopštenju Tužilaštva se navodi da su uhapšeni imali "vrstu saradnje" u dva slučaja, kada su u Italiji pronađeni kamioni sa više od 11 tona marihuane koji su u tu zemlju stigli iz Albanije.

Ukoliko budu osuđeni za šverc droge, uhapšeni bi mogli da dobiju kaznu i do 20 godina zatvora.

Prošle godine vlasti u Albaniji su uništile oko 2,5 miliona biljaka marihuane, što je četiri puta više nego 2015, i zaplijenile nekoliko desetina tona kanabisa na graničnim prelazima, kao i na brodovima ka Italiji i Grčkoj.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook i UŽIVO na ovom linku.

Više tema kao što je ova?

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare

Pratite nas na društvenim mrežama