Oglas

Dodik glasao na izborima u Srbiji

author
Anadolija
04. mar. 2018. 11:55
>
11:57
20180304_2_29033963_31318863
Anadoliija | Anadoliija

Predsjednik bosanskohercegovačkog entiteta Republika Srpska Milorad Dodik glasao je danas na izborima za Skupštinu grada Beograda, a poslije glasanja poželio sreće svima, a posebno građanima Srbije.

Oglas

Dodik je rekao da biračko pravo u Srbiji koristi drugi put i da ga koristi na osnovu dvojnog državljanstva.

"Ako je Srbija dala mogućnost, ja to samo koristim", rekao je Dodik, a na pitanje od kada ima državljanstvo Srbije rekao je "dugo" i da sve piše u dokumentima, te novinarima pokazao pasoš Srbije.

On je dodao da se zalaže da svi u Republici Srpskoj imaju dvojno državljanstvo.

Dodik je rekao da želi da su izbori dokaz demokratičnosti države i da on želi dati doprinos da Srbija bude demokratska i stabilna i "ostane faktor stabilnosti u regionu".

On je rekao da želi da Srbija ima vlast "zagledanu" prema Srbima u regionu i Republici Srpskoj, jer, prema njegovim riječima, Srbi u tom entitetu "Srbiju vide kao svoju maticu".

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook i UŽIVO na ovom linku.

20180304_2_29033963_31318867
20180304_2_29033963_31318866
20180304_2_29033963_31318865
+ 2
Više tema kao što je ova?

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare

Pratite nas na društvenim mrežama