
Predsjednik bosanskohercegovačkog entiteta Republika Srpska Milorad Dodik glasao je danas na izborima za Skupštinu grada Beograda, a poslije glasanja poželio sreće svima, a posebno građanima Srbije.
Oglas
Dodik je rekao da biračko pravo u Srbiji koristi drugi put i da ga koristi na osnovu dvojnog državljanstva.
"Ako je Srbija dala mogućnost, ja to samo koristim", rekao je Dodik, a na pitanje od kada ima državljanstvo Srbije rekao je "dugo" i da sve piše u dokumentima, te novinarima pokazao pasoš Srbije.
On je dodao da se zalaže da svi u Republici Srpskoj imaju dvojno državljanstvo.
Dodik je rekao da želi da su izbori dokaz demokratičnosti države i da on želi dati doprinos da Srbija bude demokratska i stabilna i "ostane faktor stabilnosti u regionu".
On je rekao da želi da Srbija ima vlast "zagledanu" prema Srbima u regionu i Republici Srpskoj, jer, prema njegovim riječima, Srbi u tom entitetu "Srbiju vide kao svoju maticu".
N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook i UŽIVO na ovom linku.
Anadoliija | Anadoliija
Više
Anadoliija | Anadoliija
Više
Anadoliija | Anadoliija
Više
Anadoliija | Anadoliija
Više
Anadoliija | Anadoliija
VišeKakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare
Oglas
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare
Oglas