Oglas

Na zgradu Vlade u Skoplju postavljena ploča sa novim imenom države

author
Beta
01. apr. 2019. 23:06
>
00:34
Makedonija 02
Shutterstock | Shutterstock

Na zgradu Vlade Sjeverne Makedonije u Skoplju postavljena je ploča sa novim ustavnim imenom države.

Oglas

Natpis "Vlada Republike Sjeverne Makedonije" na glavnom ulazu u zgradu napisano je na tri jezika – makedonskom, albanskom i engleskom, crnim slovima na bijeloj podlozi.

Nova tabla sa novim ustavnim imenom države čiju su fotografiju objavilii lokalni mediji postavljena je uoči zvanične posjete grčkog premijera Alexisa Tsiprasa Sjevernoj Makedoniji koji sutra u Skoplje dolazi sa 10 ministara i 100 biznismena.

Republika Makedonija promijenila je ustavno ime u Republika Sjeverna Makedonija 12. februara, stupanjem na snagu Prespanskog dogovora kojim je okončan dugogodišnji spor s Grčkom oko imena Makedonija.

Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPad

Više tema kao što je ova?

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare

Pratite nas na društvenim mrežama