Oglas

Građani blokirali zgradu Elektrodistribucije i Elektroprivrede u Podgorici

author
SRNA
10. apr. 2019. 16:53
>
16:59
Protest, Podgorica
REUTERS/Stevo Vasiljevic | REUTERS/Stevo Vasiljevic

Aktivisti građanskog pokreta "Odupri se - 97.000", njih dvadesetak, blokirali su danas ulaze u zgrade "Crnogorskog elektrodistributivnog sistema" i "Elektroprivrede" u Podgorici.

Oglas

Oni su se vezali lancima i ne dozvoljavaju nikome da uđe, niti da izađe iz zgrada.

Građani i aktivisti sjede ispred ulaza i drže račune za struju, koje potom spaljuju na ulaznim stepenicma.

Oni su u subotu, 6. aprila, na protestu najavili da će ove sedmice organizovati nenasilne akcije u svim gradovima u Crnoj Gori da bi, kako su obrazložili, blokirali sistem i prisilili vlast da prihvati njihove zahtjeve.

"Blokiraćemo im sistem sve dok ne odu. Bićemo uporni. Radićemo sve to do kraja", poručili su učesnici protesta.

Vođe pokreta "Odupri se - 97.000" juče su saopštili da čekaju poziv da budu primljeni u sjedište EU u Briselu.

Do sada je u Podgorici održano osam protesta u organizaciji tog pokreta.

Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPad

Više tema kao što je ova?

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare

Pratite nas na društvenim mrežama