Oglas

FOTO Ovo je vozilo s hrvatskim vojnicima koje je napao bombaš samoubojica

author
N1 Hrvatska
24. jul. 2019. 12:52
>
12:56
000_1I41PH
AFP/Ilustracija | AFP/Ilustracija

Ministar obrane Hrvatske Damir Krstičević objavio je da se jutros dogodio napad na vozilo Hrvatske vojske u Kabulu. "Tri vojnika su ozlijeđena, jedan od njih teško je ozlijeđen i u životnoj je opasnosti. Druga dvojica su teško ozlijeđena, ali nisu u životnoj opasnosti".

Oglas

Ozlijeđeni vojnici su iz Osijeka, Vinkovaca i Sesveta, njihove su obitelji obaviještene o stradavanju.

"Hrvatski vojnici kretali su se u tri vozila. Oko 8 sati ujutro krenuli su u kamp Kaja. U 8.45 sati, na putu od kampa Kaja do kampa Lion, na 200 metara od kampa Lion, došlo je do zalijetanja trokolice motocikla s bombašem samoubojicom u naše vozilo.

Na lice mjesta su izašle afganistanske snage i pružile su pomoć našem ozlijeđenima. Da vozilo nije bilo blindirano posljedice bi bile puno teže", kazali su na pressici.

"Vojnicima se pruža maksimalna medicinska pomoć u bolonici, čim budu sposobni uz pomoća saveznika bit će prebačeni u Hrvatsku. Nadamo se da ćemo ih brzo vidjeti u Hrvatskoj", rečeno je na konferenciji za novinare.

Strogo je zabranjeno preuzimanje sadržaja, vijesti, videa ili fotografija bez dozvole. Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPad

Više tema kao što je ova?

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare

Pratite nas na društvenim mrežama