Uklonjen vrh sjevernog tornja Zagrebačke katedrale (VIDEO)

Kontrolisanom eksplozijom danas je odvojen vrh sjevernog tornja Zagrebačke katedrale oštećen u martovskom zemljotresu, javila je reporterka N1.
Oglas
Toranj je u 18 sati odvojen od Katedrale i dizalicom spušten na tlo.
Ova operacija je bilo planirana još u četvrtak, ali je, ipak, prebačen za danas. Jučer je puhao jači vjetar te je procijenjeno da bi to ometalo rušenje.
Podsjetimo, na sjevernom tornju uočeno je oštećenje zida kamenog stubišta te su vidljive manje pukotine u svodovima tornja, naveo je nakon analize glavni projektant obnove katedrale, arhitekt Damir Foretić, podsjećajući da su na snimljenim fotografijama uočena određena oštećenja na kamenim elementima.
Nakon pregleda videosnimki drona potvrđena su, naveo je, znatna oštećenja, a nakon ponovnog snimanja u subotu statičari iz stručne komisije i članovi radne skupine zaključili su jednoglasno da treba ukloniti dio sjevernog zvonika jer prijeti urušavanjem na stranu katedrale.
Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPad
https://twitter.com/kbrecic/status/1251179667471679488
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare
Oglas
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare
Oglas