Oglas

Antivakseri i teoretičari zavjera u Zagrebu prosvjedovali protiv mjera

author
Anadolija
20. mar. 2021. 14:25
Zagreb protesti
Anadolija | Anadolija

Povodom godišnjice uvođenja epidemioloških mjera zbog pojave koronavirusa, Zagreb i četiri hrvatska grada pridružila su se prosvjednim okupljanjima "Svjetska povorka za slobodu, mir i ljudska prava" koja se održavaju u još 40-ak država svijeta.

Oglas

U Zagrebu je okupljanje, uz nadzor policije, započelo u podne na Trgu Kralja Tomislava, odakle su prosvjednici u dugačkoj koloni krenuli prema Trgu bana Jelačića, noseći transparent "Stop nametanju cjepiva i stožerske diktature" uz simbol zabrane cijepljenja.

Zagreb protesti
Zagreb protesti
Zagreb protesti
+ 15



Na okupljanju koje je brojilo najmanje petsto prosvjednika, gotovo nitko nije nosio zaštitnu masku, a uz glavni slogan "Dosta je", prosvjednici su nosili brojne transparente s porukama: "Zdrav razum je naš razum", "Neovisna znanost je naša znanost", "Slobodni mediji su naši mediji", "Cijepljenje neispitanim cjepivom je bioterorizam", "Dišemo punim plućima", "Političku elitu hrani farmakomafija", "Probna cjepiva, ne hvala" itd.

Govornici koji su se obraćali okupljenima putem megafona iznosili su tvrdnje da im Stožer civilne zaštite Republike Hrvatske svojim epidemiološkim mjerama krši osnovna ustavna i ljudska prava kao što su "pravo na slobodu, pravo na disanje i pravo na život”.

Na Trgu bana Jelačića okupljenima se kratko obratio i kontroverzni imunolog Srećko Sladoljev, jedan od predvodnika tzv. antivakserskog pokreta u Hrvatskoj koji je prozvao hrvatske medije i političare.

Danas su se prosvjedima Zagrebu pridružili i Osijek, Split, Šibenik i Dubrovnik.

Više tema kao što je ova?

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare

Pratite nas na društvenim mrežama