Vučić se podsmijavao ispadanju Dinama iz Lige šampiona

Regija 21. aug 202316:58 2 komentara
AP Photo/Darko Vojinovic

Predsjednik Srbije Aleksanar Vučić prokomentarisao je tokom boravka u Budimipešti utakmicu AEK-Dinamo, poslije koje je ekipa iz Grčke prošla dalje u kvalifikacijama za Ligu šampiona. Pomenuti meč bila je zgodna prilika za Vučića da napravi paralelu sa "utakmicom" koja očekuje njega i njegovu stranku na izborima koje je najavio "za 6-7 mjeseci, a možda i ranije".

Govoreći o izjavi poslanice i potpredsjednice Stranke slobode i pravde, Marinike Tepić, koja je u intervjuu za dnevni list „Nova“ rekla da je SNS izgubila izbore u Beogradu, ali niko im nije javio, Vučić je rekao da uvijek voli one koji misle da će lako da izađu na kraj sa protivnikom.

„Pa, dobro je to. Uvijek se radujem kad je protivnik… Sad se trudim, ostalo mi još godinu dana da završim svoje košarkaške studije… Uvijek volim one koji misle da će lako da izađu na kraj svojim protivnikom… Taj nije dovoljno ozbiljan. Taj pristup ‘lako ćemo’… Što se tiče samog Beograda, sigurno… Za nas će uvijek biti teško. Nema lake utakmice, ne postoji laka utakmica. Svaka borba je za nas teška i bit će teška. Nije lako da pobijedite na izborima posebno u eri socijalnih mreža. Mi svakako nismo sigurni pobjednici, ali meni je drago da oni jesu. Mi ćemo se potruditi da napravimo iznenađenje. Mnogi su mislili sinoć, u 85 minutu da je gotovo u Atini. Pa nije bilo gotovo. Nije bilo gotovo. Bilo je 2-0 za Dinamo, pa 2:2 završilo“, rekao je Vučić, a potom dodao:

“Osamdeset i osmi je minut, Zare ulazi, ne se znaje. Će vidimo kako će to završi. Čestitam im na pobjedi toj”.

Podsjećamo, zagrebački Dinamo sinoć je u produžecima ostao bez plasmana u Ligu prvaka nakon što je domaći AEK poravnao rezultata na 2:2. U prvoj utakmici, igranoj na Maksimiru, grčki sastav je slavio sa 2:1.