Oglas

Sjećate li se Manchester Cityja prije dolaska bogatog šeika?

author
N1 BiH
31. okt. 2017. 09:51
>
09:57
2017-10-20T210602Z_1911156837_RC19AF2FA1A0_RTRMADP_3_SOCCER-ENGLAND-WHU-BRH
Reuters | Reuters

Nova epoha Manchester Cityja počela je 2008. godine kada je klub preuzeo šeik Mansour. Bogataš iz Emirata nije gubio vrijeme - nego je odlučno krenuo dizati klub do samog vrha engleskog fudbala.

Oglas

Prvog ljeta City je potrošio 157 miliona eura na pojačanja, naredno ljeto 10 miliona eura manje. Dovedeni su igrači poput Robinha, Vieire, Teveza, Joa, Adebayora, De Jonga, Zabalete, Wrighta-Phillipsa, Bridgea, Barryja, Santa Cruza i mnogih drugih...

Međutim - sjećate li se ekipe koja je dočekala Mansoura?

Ekipu Manchester Cityja predvodio je Sven Goran Erikkson, a osvojili su deveto mjesto u prvenstvu. U timu su se nalazili neki jako zanimljivi igrači, ali svi su napustili klub.

Ostao je jedino Joe Hart, koji je godinama bio prvi čuvar mreže Cityja. Njegova konkurencija su bili tada Kasper Schmeichel i Andreas Isaksson.

U defanzivnoj liniji tu su bili Micah Richards, Javier Garrido, Richard Dune i Vedran Ćorluka.

Dietmar Hamann i Gelson Fernandes su obnašali dužnost zadnjeg veznog, a ispred njih su igrali Elano, Martin Petrov i Stephen Ireland.

Darius Vassell je predvodio napad, a pored njega su bili Emile Mpenza i mladi Daniel Sturridge kojeg je već narednog ljeta kupio Chelsea.

capture-171675.jpeg
Screenshot/Germanijak | Screenshot/Germanijak

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook i UŽIVO na ovom linku.

Više tema kao što je ova?

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare

Pratite nas na društvenim mrežama