Oglas

Borac eliminisao Sarajevo u četvrtfinalu Kupa BiH

author
FENA
18. mar. 2015. 21:59
>
22:00
Sarajevo dva
N1 | N1

Nogometaši Sarajeva nisu se uspjeli plasirati u polufinale Kupa Bosne i Hercegovine.

Oglas

U četvrtfinalnom revanš susretu  ekpa Sarajeva je večeras na Gradskom stadionu u Banjoj Luci pobijedila Borac sa 1:0 (0:0), golom Krste Velkoskog u 63. minuti, ali ovaj rezultat braniocu naslova nije bio dovoljan za prolaz u polufinale jer su Banjalučani u prvom susretu prije sedam dana na Koševu slavili s 2:1.  

U polufinale  KUP-a BiH još su se plasirale ekipe Olimpica, Širokog Brijega i Zrinjskog.  

Olimpic je na Otoci je pobijedio Zvijezdu sa 4:3 (3:2). Strijelci za Olimpic bili su Figueiredo (23. i 80.), Pandža (32.) i Souza (37.), dok su golove za Zvijezdu postigli Fačić (15.), Puljić (29.) i Isanović (33.). Prvi susret završen je bez pobjednika 1:1.       

Zrinjski je u Vrapčićima eliminisao Velež sa 2:0 (1:0) golovima Stojkića u 45. i Nikolića u 90. minuti. Prvi  susret pod Bijelim brijegom okončan je rezultatom 2:2.   

Nogometaši Širokog Brijega u oba susreta bili su bolji od Mladosti. U prvom susretu u gostima su pobijedili 3:1, dok su danas na Pecari slavili s ubjedljivih 5:0 (4:0). Strijelci su bili Zakarić (1.), Buhać (9. i 45.) i  Barišić (37. i 90.).  

Rezultati:  

Sarajevo: Olimpic - Zvijezda 4:3 (3:2) - prvi susret 1:1         
Mostar: Velež - Zrinjski 2:0 (1:0) - 2:2
Široki Brijeg: Široki Brijeg - Mladost 5:0  (4:0) - 3:1
Banja Luka: Borac - Sarajevo 0:1 (0:0) -  2:1  

Više tema kao što je ova?

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare

Pratite nas na društvenim mrežama