Bivši fudbaler Tuzla Cityja ušao u historiju Afričkog kupa nacija (VIDEO)

Nogomet 18. jan 202417:04 0 komentara
TotalEnergies Africa Cup of Nations

Ekvatorijalna Gvineja je u prvom meču drugog kola grupe A Afričkog kupa nacija pobijedila Gvineju Bisao rezultatom 4:2 (1:1).

Fudbaleri Ekvatorijalne Gvineje su poveli u 21. minutu, kada se Nsue upisao u listu strijelaca na asistenciju Pabla Ganea.

Tako je 34-godišnjak postao najstariji golgeter na Afričkom kupu nacija još otkako je Ima Andriacima zatresao mrežu Demokratske republike Kongo za Madagaskar u julu 2019. godine.

Do poravnanja je došlo kada je Esteban Obiang postigao autogol u 37. minutu. Gosti su umalo došli do preokreta, ali je prvobitno dosuđen penal za Gvineju Bisao poništen nakon provjere.

Ekvatorijalna Gvineja je furiozno počela drugi dio meča – Miranda je dao gol u 46. minutu. Pet minuta kasnije je već bilo 3:1, pošto je Nsue postigao svoj drugi gol. Isti igrač je kompletirao hat-trick u 61. minutu.

Konačan rezultat postavio je Ze Turbo u trećem minutu nadoknade.

Ekvatorijalna Gvineja je prva u grupi A sa četiri boda iz prva dva meča, dok je Gvineja Bisao na začelju bez bodova.