Čarobnjak Messi magijom obilježio 20 godina: Tri gola, dvije asistencije (VIDEO)

Nogomet 16. okt 202408:51 0 komentara

Kompletirano je 10. kolo južnoameričke zone kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2026. Argentina nastavlja da reda pobjede, slavila je na Monumentalu 6:0 protiv Bolivije uz nevjerovatnu partiju Lionela Messija. Ubjedljiv je bio i Brazil protiv Perua 4:0.

Aktuelni šampion svijeta znao je svojevremeno da primi po šest golova od Bolivije. Jednom i dok je veliki Diego Maradona bio selektor. Ali sada je došao red da se vrate ti dugovi.

Od 1947. Argentina ovako ubjedljivo nije pobijedila Boliviju u takmičarskim mečevima (slavila 7:0 2015. ali u prijateljskoj utakmici), a ova noć je bila predodređena za tako nešto. Jer na velikom Monumentalu najveći argentinski fudbaler svih vremena Lionel Messi obilježio je tačno 20 godina od debija u seniorskom fudbalu.

I to je uradio u velikom stilu. Zabilježio je hat-trick, 10. u dresu nacionalnog tima, čime se izjednačio sa Cristianom Ronaldom, koji je u dresu Portugala takođe zabilježio 10 hat-trickova. Pored toga imao je i dvije asistencije.

Upravo je Messi otvorio seriju golova u 19. minutu. Potom je u 43. minutu vratio asistenciju Lautaru Martinezu, a u nadoknadi prvog dijela asistirao i Julianu Alvarezu. U 49. minutu poništen je gol Otamendiju, a u 69. minutu postignut je jedini gol u kojem nije bilo direktnog Messijevog uticaja. Almada je iskoristio asistenciju Moline.

Messi je kompletirao hat-trick golovima u 84. i 86. minutu za konačnih 6:0. Ubjedljiv je bio i Brazil. Uspeo je Selesao da veže dve pobjede prvi put posle 13 mjeseci.

Pao je Peru u Braziliji 4:0. Prva dva gola postigao je Raphinha iz penala u 38. i 54. minutu. Pereira je povisio u 71. minutu na 3:0, a Luis Enrique tri minuta kasnije postavio konačnih 4:0.

U ostalim mečevima Kolumbija je takođe bila ubjedljiva protiv Čilea 4:0, Paragvaj je pobijedio Venecuelu 2:1, dok su Urugvaj i Ekvador igrali 0:0.