Dinamo prokockao pobjedu u 90'+: Debakl Atletico Madrida u Lisabonu, Villa srušila Bayern

Nogomet 02. okt 202423:01 0 komentara
REUTERS/Antonio Bronic

Kompletirano je drugo kolo Lige prvaka, a drugu noć odigrano je devet mečeva.

Aston Villa – Bayern 1:0 (Duran 79’)

Aston Villa je dočekala minhenski Bayern koji je u prvom kolu zabio devet golova Dinamu, ali to ih nije omelo da s početka nametnu svoj ritam.

Pau Torres je nakon gužve postigao vodeći gol za domaće koji je poništen zbog ofsajda.

Uzvratio je Bayern u 39’ preko Olisea, ali je Emiliano Martinez sjajno odbranio.

Rezultat prvog poluvremena se nije mijenjao, niti je bilo velikih uzbuđenja.

Drugo poluvrijeme nije donijelo previše prilika, a Bayern kao favorit nije uradio skoro ništa prema golu engleskog tima.

U 70’ dolazi ključna izmjena meča, ulazi Jhon Duran i nakon devet minuta provedenih u igri sjajnim udarcem dovodi Villu u vodstvo.

Action Images via Reuters/Andrew Couldridge

Gnabry je u nadoknadi imao sjajnu šansu koju je odbranio Argentinac Martinez.

Bayern do kraja nije uspio izjednačiti iako je i Harry Kane sjajno probao glavom, ali ponovo se ispriječio golman Ville.

Benfica – Atletico Madrid 4:0 (Akturkoglu 13’, Di Maria 52’, Bah 75’, Kokcu 84’)

Benfica je u Lisabonu dočekala Atletico Madrid.

Krenuli su domaći ofanzivno u utakmicu, a već u 6’ Pavlidis je glavom šutirao, no sjajno brani Oblak.

U 13’ Aursnes dodaje u šesnaesterac, Akturkoglu prihvata loptu i šalje je kroz noge golmana gostiju za vodstvo 1:0.

Prilično mirno je bilo do 37’ kada je Lino zatresao prečku Atletica, a onda je Pavlidis u nadoknadi prvog dijela pogodio stativu.

REUTERS/Pedro Nunes

I u drugo poluvrijeme Benfica je ušla hrabro, a Pavlidis je izborio penal koji je sigurno realizovao Angel Di Maria u 52’.

U 73’ Beste šalje sjajan centaršut u šesnaesterac, a Alexander Bah zakucava loptu u mrežu nemoćnog Oblaka.

Benfica dobija i drugi penal u 83’, a Orkun Kokcu je isti mirno realizovao za potpuni potop gostiju iz Madrida.

Dinamo Zagreb – Monaco 2:2 (Sučić 45’, Baturina 66’ – Salisu 74’, Zakaria 90’)

Zagrebački Dinamo hrabro je ušao u meč protiv favorizovanog Monaca, posebno nakon debakla od Bayerna u prvom kolu 9:2.

Baturina je već u 5’ zaprijetio iz slobodnog udarca, ali Kohn je to odbranio.

Deset minuta kasnije Minamino prijeti na drugoj strani, no Nevistić fantastično spašava gol Dinama.

U nadoknadi prvog poluvremena vrhunska kontra Modrih, Sučić dobija loptu u šesnaestercu, lažnjakom izbacuje defanzivca gostiju i prebacuje Kohna za odlazak na pauzu pri vodstu Dinama od 1:0.

U 53’ Petković šutira pored gola, a u 66’ Dinamo povećava vodstvo. Martin Baturina sjajnim udarcem savladava Kohna za sjajnu prednost domaćina.

Nakon kornera u 74’ Mohammed Salisu glavom smanjuje zaostatak gostiju.

Krenuo je zatim Monaco u napade. Minamino u 88’ šutira glavom, ali je blokiran.

U istoj minuti Bernauer pravi prekršaj, sudija svira penal za Monaco koji realizuje Denis Zakaria za konačnih 2:2.