Dominantno izdanje Zrinjskog, Plemići veoma blizu evropske jeseni

Nogomet 10. aug 202322:54 0 komentara
N1/F.Z.

Fantastičnu utakmicu odigrali su fudbaleri Zrinjskog u 3. pretkolu Lige Evrope te porazili Breidablik sa visokih 6:2 i tako gotovo sigurno osigurali nastup u minimalno Konferencijskoj ligi na jesen.

N1/F.Z.

Zrinjski dolazi do prednosti u 2. minuti. Nakon sjajne akcije lopta je stigla do Kiša koji preciznim udarcem matira protivničkog golmana za 1:0.

N1 / F.Z.

U 10. minuti Ćorluka je uputio sjajan centaršut, ali Damir Muminović u zadnjim trenucima skinuo loptu sa glave Tomislava Kiša. Nešto kasnije atraktivan pokušaj Ćužea. Nakon još jedne lijepe akcije Zrinjskog i lopte koju mu je poslao Ivančić, namjestio se, šutirao vanjskom, ali golman Breidablika brani njegov šut.

U 21. minuti Ćuže pogađa prečku. Golman Breidablika napravio veliku grešku – poslao je loptu direktno na nogu Ćužea. Ovaj bio sam na nekih 20 metara, imao slobodne Bilbiju i Kiša. Ipak odlučio se da sve uradi sam, šutirao i pogodio prečku.

U 22. minuti novi pogodak za Plemiće. Bilbija je šutirao glavom nakon čega golman Einarsson sjajno reaguje. Lopta stigla na nogu Malekinušića koji je šalje u mrežu.

Novi pogodak viđen je u 30. minuti. Ponovo su sjajno domaći izvršili pritisak na protivničku zadnju liniju, Bilbija uposlio Kiša koji majstorski još jednom matira protivničkog golmana.

Samo što se krenulo sa centra, gosti dobijaju crveni karton i ostaju sa 10 igrača u polju. To su Plemići znali kazniti te su prvo preko Bilbija, a onda i preko Malekinušića stigli do vodstva od 5:0.

N1/F.Z.

Već na početku drugog dijela dobra prilika za Zrinjski. Sjajno su kombinovali Bilbija i Kiš, na kraju hrvatski napadač šutirao, ali lopta pogađa vanjski dio mreže nakon što je pogodila protivničkog fudbalera.

U 55. minuti Ivančić pogađa za 6:0, a nešto kasnije Breidablik smanjuje vodstvo na 6:1. Mala nepažnja u odbrani Zrinjskog, lijepu akciju je sjajno završio Ludviksson.

N1 / F.Z.

Nakon toga gosti su se probudili. U 70. minuti Hlynsson je šutirao iz veoma dobre pozicije, ali je Jakovljević sjajno blokirao. U 74. minuti gosti smanjuju na 6:2, a strijelac je bio Eyolfsson nakon očajne reakcije Jakovljevića.

U finišu susreta dva puta odmaći pogađaju prečku. Najprije je to učinio Dario Čanadžija nakon kornera sa ruba kaznenog prostora, nakon toga lopta se odbila do Marija Ćužea koji također šutira, ali i njegov pokušaj završava na prečki.

Do kraja se rezultat nije mijenjao. Ostalo je 6:2, a uzvrat je na rasporedu za sedam dana na Islandu.