Fenerbahce rutinski protiv Kasimpase, Džeko šansu dobio u drugom dijelu (VIDEO)

Nogomet 15. sep 202417:59 0 komentara

Fudbaleri Fenerbahcea slavili su u 5. kolu turske Superlige protiv Kasimpase u gostima rezultatom 2:0.

Iznenadio je Jose Mourinho navijače Fenera ostavljanjem Edina Džeke na klupi od starta susreta, ali je Fener i pored toga upisao četvrtu pobjedu u sezoni.

Poveo je turski velikan u 22. minuti, a strijelac je bio Allan Saint-Maximin nakon asistencije Dušana Tadića.

Fudbaler iz Srbije se nakon asistencije u 39. minuti upisao i u listu strijelaca. Bivši reprezentativac Orlova je bio siguran sa bijele tačke.

Edin Džeko je šansu dobio u 63. minuti kada je zamijenio Youssufa En Nesyrija. Dijamant je mogao samo nekoliko sekundi kasnije matirati protivničkog golmana nakon jednog kornera, ali je loše zahvatio loptu. Ona ipak došla do Soyuncua koji šutira sa par metara, ali visoko preko gola.

Haris Hajradinović je igrao za Kasimpasu do 66. minute kada ga je zamijenio Barak.

Fener je ovim trijumfom drugoplasirani na tabeli Superlige sa 10 bodova, dok je Kasimpasa 10. sa pet bodova.