Hrabri Dinamo pobijedio u Salzburgu: Pogledajte golove za slavlje Modrih (VIDEO)

Nogomet 23. okt 202422:51 0 komentara
REUTERS/Gintare Karpaviciute

Odigrane su utakmice trećeg kola Lige prvaka, a najveći podvig napravio je zagrebački Dinamo pobjedom nad Salzburgom 2:0.

RB Leipzig – Liverpool

RB Leipzig poveo je golom Loisa Opende koji je poništen zbog ofsajda u 26. minuti.

Odmah nakon toga Darwin Nunez koristi asistenciju Salaha glavom i iz blizine šalje loptu u mrežu domaćina za 0:1. Gol pogledajte OVDJE.

Nastavio je Liverpool napadati, a ponovo je Nunez imao šansu u 32. minuti, međutim reagovao je dobro golman RB Leipziga.

Pao je Nunez u kaznenom prostoru u 39. minuti, gledan je VAR i odlučeno je da nema penala.

Šansu na kraju prvog poluvremena imao je još Cody Gapko, no bez uspjeha.

Peter Gulacsi je odbranio pokušaj Gakpa na startu drugog poluvremena, a Alexis Mac Allister je s ruba šesnaesterca pogodio prečku u 70. minuti.

Potom su uslijedile dvije prilike za RB Leipzig. Prvo preko Šeška, a onda preko Simonsa, no obje situacije brani Caoimhin Kelleher.

Izjednačio je Openda u 83. minuti, ali na žalost domaćina, gol je poništen zbog ofsajda.

Do kraja nije bilo promjene rezultata.

REUTERS/Lisi Niesner

Salzburg – Dinamo

U susretu Salzburga i Dinama prva sporna situacija dogodila se u 26. minuti, tražili su domaći igranje rukom, ali ništa nije dosuđeno.

Salzburg je i u 35. minuti tražio penal, no ponovo nije bilo reakcije sudije.

Zaprijetili su Modri preko Sandre Kulenovića u 36. minuti, blokiran mu je udarac, ali isti igrač postigao je gol za vodstvo Dinama u 49. minuti. Gol pogledajte OVDJE.

Salzburg je ostao s igračem manje u polju u 66. minuti, nakon što je Schlager rukom zaustavio opasan pokušaj Dinama. Situaciju pogledajte OVDJE.

Ivan Nevistić zaustavio je pokušaj Konatea u 71. minuti. To je bio znak da Salzburg može biti opasan i s desetoricom na terenu.

Dinamo je riješio pitanje pobjednika u 84. minuti. Strijelac je bio Bruno Petković nedugo po ulasku na teren. Gol pogledajte OVDJE.

Amar Dedić odigrao je svih 90 minuta za Salzburg.

Dinamo je slavio gostujuću pobjedu u Evropi nakon 26 godina, kada su pobijedili Ajax u Amsterdamu.

Young Boys – Inter

U 18. minuti Hadjam je šutirao s ruba kaznenog prostora, ali Sommer je odbranio gol Intera.

Pet minuta kasnije Virginius je zaprijetio Interu, a onda i Lakomy u 26. minuti. Ponovo je siguran bio Sommer.

Inter je uzvratio preko Bissecka u 31. minuti, ali David von Ballmoos je odlično odbranio.

Početak drugog poluvremena donosi najveću priliku za Inter. Sviran je penal koji je napravio Hadjam, Marko Arnautović je uzeo loptu i pogodio desnu stativu. Na odbijenu loptu stigao je Denzel Dumfries, a njegov pokušaj ukrotio je golman Young Boysa.

U 61. minuti Joel Monteiro dribla dva igrača Intera i pogađa stativu. U narednom napadu Federico Dimarco šutira pored gola.

U 66. minuti Mehdi Taremi je loše iskoristio precizno dodavanje, dok je 10 minuta kasnije Piotr Zielinski šutirao pored desne stative.

Darian Males je mogao donijeti švicarskoj ekipi veliku pobjedu u 84. minuti, no nije bio dovoljno precizan.

U nadoknadi sudijskog vremena Inter je došao do tri boda pogotkom Marcusa Thurama, a asistent je bio Dimarco.

REUTERS/Stefan Wermuth

Atletico Madrid – Lille

Atletico Madrid žustro je ušao u meč i poveo u osmoj minuti golom Juliana Alvareza, nakon greške protivnika.

U 32. minuti Alexander Sorloth fula zicer, a dvije minute kasnije Jose Maria Gimenez ne koristi centaršut koji je dočekao na petercu.

Uzvratio je Lille preko Edera Zhegrova u nadoknadi prvog dijela, no poslao je loptu preko gola.

Iskupio se Zhegrova u 61. minuti. Thomas Meunier poslao je loptu koju je napadač zakucao za 1:1.

Antoine Griezmann nije iskoristio šansu u 67. minuti za Atletico i nedugo zatim uslijedila je kazna. Ruka je bila u šesnaestercu, sviran je penal, a Jonathan David siguran je bio za preokret Lillea.

Zaprijetio je Samuel Lino nakon ulaska s klupe sjajnim udarcem, ali nije uspio donijeti izjednačenje Madriđanima.

Jonathan David svojim drugim golom stavlja tačku na i za veliku pobjedu gostiju. Atletico – Lille 1:3.