Jakirovićev Dinamo izbacio Real Betis i izborio osminu finala Konferencijske lige (FOTO + VIDEO)

Nogomet 22. feb 202420:40 0 komentara
REUTERS/Antonio Bronic

Fudbaleri zagrebačkog Dinama priredili su veliko iznenađenje i u play-offu Konferencijske lige nakon dvomeča eliminisali španski Real Betis. Remizirali su Modri sa Betisom na Maksimiru 1:1, ali zbog trijumfa (0:1) od prije sedam dana idu u osminu finala.

Ipak, nije najbolje počeo revanš za tim Sergeja Jakirevića jer je Betis anulirao prednost u 38. minuti susreta. Strijelac je bio Bakambu nakon asistencije Ruibala.

Gol možete pogledati OVDJE.

Nije to obeshrabrilo izabranike bh. stručnjaka, a nakon nekoliko pokušaja do poravnanja su stigli u 58. minuti. Arber Hoxha je uposlio Kaneka, a ovaj matirao golmana Betisa. Gol Dinama možete pogledati OVDJE.

Sudija je u 77. minuti dosudio i penal za Dinamo nakon što je Bellerin u kaznenom prostoru srušio Arbera Hoxhu. Ipak, sudija je tu odluku poništio nakon pogledanog ponovljenog snimka.

Do kraja se rezultat nije mijenjao pa je Dinamo priredio veliku senzaciju i izborio prolaz dalje.

Prolaz dalje osigurala je i ekipa Servettea koja je u gostima bila bolja od Ludogoretsa. Prvi meč je završen bez golova, a naš Miroslav Stevanović je za pobjednički sastav odigrao svih 90 minuta.

REUTERS/Stoyan Nenov

Bodo/Glimt nakon 90 minuta igrali su 1:1, pa se sa ukupnih 2:2 pristupilo produžecima. Tamo se bolje našao velikan iz Amsterdama i golom Kennetha Taylora u 117. minuti prošao dalje. Naš Benjamin Tahirović igrao je do 112. minute.

Mats Torbergsen/NTB via REUTERS

Žrijeb za osminu finala Konferencijske lige je na rasporedu u petak, u 16 sati.

Prvi susret osmine finala igra se 7. ožujka na Maksimiru, a uzvratni susret sedam dana kasnije u gostima.