Jović spasio Milan blamaže protiv Salernitane, veliki kiks Maignana (VIDEO)

Nogomet 22. dec 202322:43 0 komentara
REUTERS/Ciro De Luca

17. kolo talijanske Serie A donijelo je duel Salernitane i Milana. Rossoneri su upisali neočekivan remi, a "glavu su spašavali" u posljednjim minutima iako su vodili sa 0:1. Meč je završen rezultatom 2:2.

Poveo je Milan u 17. minuti, a strijelac je bio defanzivac Fikayo Tomosi.

I kada se činilo da će Milan na odmor s prednošću nakon par propuštenih prilika, hladan tuš za Stefana Piolija. Antonio Candreva je uputio centaršut, a iskusni Federico Fazio matirao Maignana.

Nastavio je Milan nakon toga sa pokušajima, pleo je mrežu oko šesnaesterca domaćina, ali bez većeg uspjeha.

U 63. minuti Salernitana je stigla do preokreta. Kastanos je odigrao loptu na stranu za Candrevu, ovaj je povukao nekoliko metara i sa udaljenosti šutirao. Lopta prevarila Maignana koji je katastrofalno reagovao, pa je lopta završila iza njegovih leđa.

Gol možete pogledati na OVOM LINKU.

Rossoneri do poravnanja stižu u 90. minuti susreta. Nije izdržala odbrana Salernitane silne centaršuteve. Ovoga puta jedna je uputio Calabrija, Giroud odigrao povratnu loptu za Luku Jovića koji matira večeras fenomenalnog benoita Costila.

Otpisani Rade Krunić je i ovaj meč Milana odgledao sa klupe za rezervne fudbalere.

U drugom večerašnjem susretu Fiorentina minimalnim rezultatom u gostima savladala Monzu.