Kao nekad: Messi i Suarez riješili derbi MLS lige (VIDEO)

Nogomet 03. okt 202407:59 0 komentara

Odigrano je 13 utakmica u noći između srijede i četvrtka u MLS ligi. U derbiju večeri, duelu dvije prvoplasirane ekipe na Istoku Inter iz Miamija pobijedio je kao gost Columbus Crew 3:2 uz sjajnu partiju Lionela Messija i Luisa Suareza.

Joseph Maiorana-Imagn Images
Trevor Ruszkowski-Imagn Images

Utakmicu u kojoj je riješeno prvo mjesto na Istoku pred play-off i prednost domaćeg terena, obilježile su dvije najveće zvijezde. Iako duboko zagazile u 30-im godinama, Lionel Messi i Luis Suarez još jednom su pokazali da su pravi majstori ove igre.

Mreže su mirovale sve do 45. minuta. A onda se pojavio omaleni čarobnjak iz Rosarija. Prvo je fantastičnim prijemom izbacio dvojicu igrača i rutinski matirao golmana Columbusa Patrika Schulta. Treba pohvaliti i Jordija Albu koji je uputio teledirigovanu loptu. A onda u nadoknadi prvog dijela fantastično izveden slobodan udarac Argentinca za 2:0.

Tim rezultatom otišlo se na poluvrijeme, a na samom početku drugog dijela Urugvajac Diego Rossi postiže gol za Columbus i smanjuje na 2:1. Ipak, praktično u narednom napadu još jedan Urugvajac, znatno poznatiji i iskusniji, Luis Suarez trese mrežu i vraća dva gola prednosti – 3:1. Do kraja utakmice u prvom planu bio je Kolumbijac Cucho Henandez iz Columbusa.

Prvo je u 61. minutu iz penala smanjio na 3:2. A onda je imao još jedan penal u 84. minutu, kojim je mogao da donese bod protiv lidera. Ali ovog puta nije bio uspješan i bodovi su otišli u Miami, kojim je ovjereno prvo mjesto Istočne konferencije.

Važnu pobjedu u borbi za plasman u play-of ostvario je New York City. Pobijedio je kod kuće Cincinnati 3:2, Los Angeles slavio je protiv Colorada, a briljirao je Riki Puig sa dva gola.