Kapiten Njemačke hvalio bh. navijače u njemačkim medijima: To se ne doživljava često

Nogomet 12. okt 202416:05 0 komentara

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je od Njemačke rezultatom 1:2 u Ligi nacija.

Imalo se mnogo toga vidjeti na utakmici u Zenici, a navijače posebno raduje požrtvovanost bh. tima i solidan otpor mladih fudbalera koji je pružen fudbalskoj velesili.

No, odbrana nije imala rješenja za raspoloženog Deniza Undava koji je bio dvostruki strijelac, dok je za našu ekipu gol postigao Edin Džeko.

Kapiten Njemačke Joshua Kimmich je nakon utakmice dao izjavu koju je prenio Kicker, a u kojoj je iznio svoje viđenje utakmice:

“Zadovoljni smo”, rekao je Joshua Kimmich na RTL- u nakon utakmice , ali na svoj uobičajeni iskren i samokritičan način, te dodao:

“Naravno da smo propustili ranije odlučiti utakmicu. Imali smo malo poteškoća na početku, kao i u prvih pet minuta nakon gola za 2:1, a postizali smo i golove iz ofsajda. Na kraju je tijesan rezultat bio jedino što nas je možda malo učinilo nezadovoljnim.”

U nastavku je pohvalio navijače na tribinama Bilinog polja istakavši da se takvo nešto rijetko viđa:

“Bili su veoma, veoma fer i ispoštovali su nas prije i nakon utakmice. To se ne doživljava tako često.”

Bosna i Hercegovina naredni meč igra protiv Mađarske 14. oktobra od 20:45 sati.