Katastrofa Tottenhama: Gordon i Isak “očerupali” Pijetlove

Nogomet 13. apr 202415:30 0 komentara
REUTERS/Scott Heppell

Fudbaleri Newcastlea pobijedili su Tottenham na svom stadionu u meču 33. kola Premijer lige rezultatom 4:0.

Pogotke za izabranike Eddiea Howea postigli su Alexander Isak (30′, 51′), Anthony Gordon u 32. minutu i Fabian Schar u 87. minutu.

Tottenham je diktirao tempo igre u prvom poluvremenu i imao loptu u nogama duplo više od rivala. Ali, šta to vrijedi kada su gosti iz Londona imali deficit od dva gola na poluvremenu…

Newcatsle je rivala načeo u 30. minutu pogotkom iz kontre – Gordon je dobio duel sa Udogijem,primirio dugu loptu i potom maestralnim dodavanjem uposlio Isaka koji je uspio da matira Vicarija šutem u bliži ugao.

Samo stotinjak sekundi kasnije bilo je 2:0 – presing Svraka je urodio plodom, loptu je napamet ka svom golu poslao Porro i namjestio priliku Gordonu. Krilni napadač je potom driblingom bacio Van de Vena na zemlju i savladao Vicarija.

U 51. minutu je opet Van de Ven ostao u duelu jedan na jedan sa protivničkim ofanzivcem – Isak je dobio „teledirigovanu“ dugu loptu od Bruna Gimaraeša, prevario štopera gostiju i postigao svoj drugi gol.

Konačan rezultat postavio je Schar udarcem glavom, kada je Gordon izveo čak 16. korner Newcastlea na meču.