Nakon što su četvorica napustila klub, Sarajevo predstavilo novog napadača za narednu sezonu

Fudbalski klub Sarajevo nastavlja sa jačanjem igračkog kadra uoči nove sezone, a danas je ozvaničen dolazak hrvatskog napadača Bartola Barišića, koji je s bordo klubom potpisao višegodišnji ugovor.
Oglas
Barišić je stavio potpis na saradnju koja će trajati do 31. maja 2028. godine, čime je postao novo pojačanje ekipe koja će u narednoj sezoni imati visoke ambicije u domaćim i evropskim takmičenjima.
Stiže iz Austrije
Novi fudbaler Sarajeva u glavni grad Bosne i Hercegovine dolazi iz austrijskog Austria Klagenfurta, a tokom dosadašnje karijere stekao je vrijedno međunarodno iskustvo nastupajući u nekoliko evropskih prvenstava.
Pored Austrije, igrao je i u Hrvatskoj, Sloveniji i Slovačkoj, što bi trebalo predstavljati dodatnu vrijednost za tim Zorana Zekića u predstojećoj sezoni.
Prošao školu Dinama
Barišić je nogometno odrastao u omladinskoj školi GNK Dinamo Zagreb, nakon čega je gradio seniorsku karijeru nastupajući za NK Istra 1961, NK Domžale, DAC Dunajská Streda i Austria Klagenfurt.
Dolaskom na Koševo dodatno će pojačati konkurenciju u vrhu napada, gdje će stručni štab dobiti još jednu opciju u ofanzivnom dijelu ekipe.
U FK Sarajevo vjeruju da će 25-godišnji napadač svojim kvalitetom i iskustvom dati značajan doprinos ostvarenju klupskih ciljeva u sezonama koje slijede.
╰┈➤ Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android /iPhone/iPad
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare
Oglas
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare
Oglas