Novi kiks Intera u Seriji A: Đurićeva Monza otkinula bod prvaku (FOTO)

Nogomet 15. sep 202422:38 0 komentara
REUTERS/Alessandro Garofalo

Fudbaleri Moze i Intera remizirali su u 4. kolu italijanske Serie A, a rezultat je glasio 1:1.

Oba gola viđena su u poslednjih desetak minuta. Poveo je domaći tim u 81. minutu golom Portugalca Dannyja Motte Carvalha udarcem glavom nakon centaršuta Armanda Izza.

Inter je izjednačio u 88. minutu pogotkom Nizozemca Denzela Dumfriesa na drugoj stativi nakon dobrog prodora Brazilca Carlosa Augusta.

Do tog trenutka publika na stadionu “U-Power“ nije imala malo toga da vidi.

Nerrazzuri u neobičnim žutim dresovima igrali su rezervisano, vjerovatno opterećni predstojećim gostovanjem Manchester Cityju na startu novog formata Lige prvaka. Taj duel na Etihadu je na programu već u srijedu.

Imali su izabranici Simonea Inzaghija više od igre, veći posjed lopte i više šuteva ka golu, ali do tog izjednačujućeg pogotka u 88. minutu nijedna lopta nije išla u okvir gola?!

Inter nakon ovog meča ima osam bodova, jedan manje od vodećeg Napolija, koji je nešto ranije u nedjelju ubjedljivo pobijedio na Sardiniji tim Cagliarija (4:0). Monza je na 16. mjestu sa tri boda.

Bivši reprezentativac BiH Milan Đurić odigrao je cijeli meč za Monzu.

U narednom kolu ekipu Intera očekuje veliki gradski derbi protiv Milana, ali prije toga pomenuto gostovanje Građanima u Manchesteru na startu Lige prvaka.