Pioli pogodio sa izmjenama, Milan slavio u Udinama, utakmicu obilježili i rasistički ispadi navijača

Nogomet 20. jan 202422:48 0 komentara
REUTERS/Jennifer Lorenzini

Ekipa Milana slavila je u Udinama 3:2 u ludom meču 21. kola Serije A.

Rubel Loftus-Cheek doveo je goste iz Milana do prednosti po isteku pola sata igre. Asistirao mu je Theo Hernandez.

Ubrazo nakon toga uslijedile su tužne scene. Golman Rossonera Mike Maignan obavio je razgovor sa glavnim sudijom i odbio nastaviti da brani na golu, jer su mu upućena rasističke uvrede od navijača Udinesea.

Utakmica je nakratko prekinuta, a poslije nekoliko minuta saigrači sa Mignanom su se vratili na teren. Detalje pronađite OVDJE.

Ipak, u finišu prvog poluvremen Udinese tiže do poravnanja preko Lazara Samardžića.

Florian Thauvin pogodio je za preokret i 2:1 u 62. minutu meča. Utakmicu na početak vratio je golom za 2:2 Luka Jović, samo osam minuta nakon što je ušao u igru.

Još jedan rezervista Noah Okafor pogodio je vrijednu pobjedu Milana u 93. minuti.