Pobijedio rak, pa golom donio Obali Slonovače titulu šampiona Afrike

Nogomet 11. feb 202423:03 0 komentara
REUTERS/Siphiwe Sibeko

Fudbaleri Obale Slonovače postali su šampioni Afrike pobijedivši Nigeriju 2:1 u velikom finalu Afričkog Kupa nacija pred svojim navijačima.

Obala Slonovače je imala više od igre tokom čitave utakmicu.

Najbolju priliku je imao Simon Adingra u 24. minutu nakon što nije uspio da postigne gol u situaciji kada je bio jedan na jedan sa golmanom.

Ubrzo je njegova ekipa bila kažnjena, jer je Nigerija postigla prvi gol preko Troost-Ekonga.

Međutim, uslijedio je veliki preokret.

Franck Kessie se našao na pravom mjestu nakon kornera i pogodio glavom za izjednačenje u 62. minutu.

Pobjedu i trofej donio je golom Sebastian Haller u 81. minutu.

REUTERS/Luc Gnago

Fudbaler Borussije Dortmund nedavno je uspješno pobijedio rak testisa, a sada je postigao pobjedonosni gol za svoju reprezentaciju