Posušju samo remi protiv Sloge, ali i barem privremeno prvo mjesto na tabeli

Nogomet 17. aug 202419:25 0 komentara

HŠK Posušje i FK Sloga Doboj remizirali su 1:1 u Tomislavgradu, na utakmici 3. kola šampionata Bosne i Hercegovine.

Samo četiri minute, publika na stadionu u Tomislavgradu, čekala je prvu pravu priliku. fudbaler Sloge Fedor Predragović je pokušoa udarcem glavom, ali se istakao Marko Galić.

Dario Pavković je uzvratio prvom prilikom za domaće, ali na mjestu je bio Bojan Pavlović.

Osam minuta kasnije u 32. minutu, Posušaci su stigli do prednosti. Strijelac za vodstvo bio je Gabrijel Boban, koji je sve sam uradio i pogodio sa 25 metara.

Izjednačile se Dobojlije za svega šest minuta. Toni Jović pogodio iz penala, nakon što je glavni arbitar Mateo Musa pregledao VAR tehnologiju.

Mogao je Jović upisati i asistenciju u finišu prvog dijela, ali je njegov saigrač Ristić neomatan sa pet metara promašio nemoguće.

Do kraja meča iz drugog poluvremena vrijedi izdvojiti prečku Bobana, ali okvir gola bio je saveznik sreće Sloge u 83. minutu.

Sloga je prva nakon tri kola sa 7 bodova, Sloga je na poziciji broj sedam bez bodova i utakmicom manje.