Raspucanom Sarajevu dovoljno poluvrijeme za trijumf protiv Igmana (FOTO)

Nogomet 27. okt 202414:46 0 komentara

Fudbaleri Sarajeva slavili su u 11. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine protiv Igmana iz Konjica rezultatom 3:0.

Na prvu priliku na susretu čekali smo svega četiri minute. Prijetio je Amar Beganović sa distance, ali je odbrana Igmana sjajno intervenisala.

Minut kasnije prijetio je i Jović nakon kornera, ali lopta odlazi preko gola Ćemana.

Prijetio je u 10. minuti Renan Oliveira, ali je Ćeman još jednom intervenisao, da bi nakon toga golman zaustavio i Đorđevića.

Mladi Đorđević je u 22. minuti izveo nezgodan korner, loptu niko nije dirao, a ona na kraju završila na stativi tima iz Konjica.

Samo minut kasnije Sarajevo dolazi u prednost. Beganović je lijepo prošao po strani, uputio centaršut, a lopta nakon kontakta sa Velićam prevarila golmana Igmana i završila u golu.

U 25. minuti ponovno se tresla mreža ekipe Igmana. Ovoga puta je jedan fudbaler pokušao izbaciti loptu, ona došla direktno na nogu Karla Lulića koji lijepo šutira i matira nemoćnog Ćemana.

Jednu od rijetkih prilika za Igman imao je Ramić u 32. minuti, ali je njegov udarac nakon cecntaršuta Denkovića zaustavio Rogić.

Bordo tim do trećeg gola stiže u 44. minuti. Renan Oliveira lijepo uposlio Bubanju koji matira Ćemana.

Sarajevo Rutinski u drugom dijelu

Prvu šansu za Igman u drugom dijelu imao je Đorić koji je snažno šutirao, Rogić intervenisao i loptu poslao ka prečki.

Prijetio je u 57. minuti i Ramić, ali je njegov udarac otišao pored gola.

Isti igrač prijetio je i sedam minuta kasnije kada je Rogić lijepo intervenisao.

Ipak, nije uspio Igman zaprijetiti ozbiljnije do kraja i Sarajevo je upisalo novi trijumf u novoj sezoni.

Sarajevo nakon ovog susreta 2. na tabeli Premijer lige sa 24 boda, dok je Igman 8. sa 13.