Sloga upisala prvi trijumf u novoj sezoni: Vidić junak tima iz Doboja

Nogomet 15. sep 202416:56 0 komentara

Fudbaleri Sloge savladali su u 6. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine ekipu Širokog Brijega rezultatom 1:0.

Junak ekipe Sloge bio je Dejan Vidić koji je u 23. minuti matirao Tomislava Tomića nakon asistencije Karaća. Bio je ovo prvi gol za Vidića nakon šest mjeseci i povratka od teške povrede.

Pokušavale su ekipe nakon pogotka, ali se rezultat do kraja susreta nije mijenjao.

Široki Brijeg je u 60. minuti ostao i sa igračem manje jer je sudija Halkić isključio FIlipa Tarabu nakon prekršaja nad Tonijem Jovićem.

Do kraja susreta i Sloga je ostala sa igračem manje jer je u 85. minuti pocrvenio Dejan Popara. Meč je obilježila i velika nervoza fudbalera sa obje strane.

Mrkaić je u sudijskoj nadoknadi postigao i drugi gol za Slogu na ovom susretu, ali je on poništen zbog nedozvoljene pozicije.

Dobila je Sloga i veliko pojačanje jer je debi za ovu ekipu upisao nekadašnji igrač Željezničara Damir Sadiković.

Sloga je ovim trijumfom stigla do pet bodova u novoj sezoni i trenutno je 9. na tabeli sa 5 osvojenih bodova. Široki Brijeg je peti sa 8 bodova.

Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPad4