Xhaka napuštao teren i naišao na Piksija: Zajedno su poslali lijepu poruku (VIDEO)

Nogomet 13. okt 202409:01 0 komentara
Screenshot/X

Fudbaleri Srbije savladali su u Leskovcu Švicarsku rezultatom 2:0 u A Ligi nacija.

Autogol Nice Elvedija u posljednjoj minuti prvog poluvremena donio je domaćinima prednost, a onda je Aleksandar Mitrović majstorijom pogodio za prednost od dva gola razlike.

Nakon toga je i Rajković odbranio penal Švicarcima uzevši im posljednju nadu za dobar rezultat.

Na utakmici u Leskovcu nije bilo ni približno tenzija koliko inače bude na mečevima Srbije i Švicarske, a najviše od meča Svjetskog prvenstva u Rusiji 2018. godine, kada su Xherdan Shaqiri i Granit Xhaka proslavljali golove pokazujući rukama simbol albanskog orla.

Nakon sinoćnjeg poraza, Xhaka je uz pratnju napuštao teren, a onda je prišao treneru Srbije Draganu Stojkoviću Piksiju i uljudno se pozdravio.

Piksi je na press konferenciji nakon utakmice dodao i o čemu je pričao s reprezentativcem Švicarske:

“Rekao je da je sve bilo u redu, da su sletjeli u Niš i imali super boravak, te da je sve prošlo u najboljem redu.”

Ovim gestom pokazali su da je tenzije moguće smiriti za dobrobit svih učesnika na terenu.