Elvedina Muzaferija nije završila utrku u St. Moritzu, bh. skijašica bez bodova na startu sezone

Ostali sportovi 08. dec 202312:09 0 komentara
Screenshot / EuroSport

Danas je u švicarskom St. Moritzu vožena prva ovogodišnja utrka u Super G-ju, a nastup nažalost nije uspjela okončati najbolja bh. skijašica Elvedina Muzaferija.

Elvedina je utrku započela sa 52. startnim brojem, ali je već nakon nekoliko krivina izgubila kontrolu nad skijama i završila na tlu.

Na svu sreću nije doživjela povredu, ali je ostala i bez plasmana na otvaranju sezone.

Pobjedu je odnijela Italijanka Sofia Goggia sa vremenom od 1:16.63, drugo mjesto na pobjedničkom postolju pripalo je Corneliji Huetter (+0.95), dok je treća završila Lara Gut Behrami iz Švicarske (+1.02).

Prvih deset kompletirale su Shiffrin, Brignone, Venier, Basino, Suter, Mowinckel i Puchner.