Lejla Njemčević za historiju: Prva medalja za biciklizam BiH na Evropskim prvenstvima

Ostali sportovi 18. aug 202414:58 0 komentara

Najbolja bosanskohercegovačka Lejla Njemčević postala je viceprvakinja Evrope u danskom Viborgu i ispisala historijske stranice bh. biciklizma.

Ovo je prva medalja u historiji bh. biciklističkog sporta sa Evropskog prvenstva. Srebrnu medalju osvojila je u nevjerovatnom šprintu utrke za manje od dužine bicikla.

Na kratkoj stazi i bez dugih uspona, nakon 85 pređenih kilometara iskusnom vožnjom je osvojila drugo mjesto.

Prve je bila Rosa van Doorn iz Nizozemske, a treća Italijanka Claudia Peretti.

“Suze, znoj, odricanje i disciplina je pokazatelj da je sve moguće”, poručili su iz tabora bh. biciklistkinje.

Lejla je trenutni lider Svjetske serije i osvajač Svjetskog kupa.

Njemčević je ove godine osigurala i 21. titulu BiH, a nedavno je u Švedskoj zauzela drugu poziciji na kultnom takmičenju utrci Cykelvasan u Švedskoj.

Lejlu uskoro očekuje i posljednje utrka Svjetskog kupa u Americi, gdje vodi u ukupnom poretku sa 40 bodova ispred Vere Looser.