Schwarz najbolji u Madonni di Campiglio, Zubčić diskvalifikovan

Ostali sportovi 22. dec 202321:59 0 komentara
REUTERS/Leonhard Foeger

Pobjednik trke slaloma vožene u petak u okviru Svjetskog kupa u Madonni di Campiglio je Austrijanac Marco Schwarz.

Nije Schwarz blistao u prvoj vožnji, imao je četvrto vrijeme, ali je zato bio sjajan u drugoj i to mu je donijelo pobjedu. Ukupno je Schwarz imao vreme 1:40.51.

Drugo mjesto je zauzeo Francuz Klemen Noel koji je bio prvi poslije prve vožnje. Noel je imao ukupno vreme 1:40.76.

Na trećem mjestu pobedničkog postolja se našao Britanac Dave Ryding koji je nakon prve vožnje bio tek 12.

Hrvatski skijaš Istok Rodeš bio je četvrti nakon prve vožnje, na kraju je završio na 25. mjestu.

Filip Zubčić bio je osmi nakon prve vožnje, u drugoj je diskvalifikovan.

U generalnom plasmanu Marco Schwarz je prvi sa 464 boda, ispred Marca Odermatta koji ima 456 i Filipa Zubčića koji je ostao na 198.

Schwarz je prvi i u poretku slaloma sa 180 bodova, iza njega su Manuel Feler sa 145 i Dave Ryding sa 110.