Alcaraz izgubio set, ali stigao do osmine finala US Opena

Tenis 02. sep 202321:42 0 komentara
REUTERS/Shannon Stapleton

Carlos Alcaraz izgubio je prvi set na ovogodišnjem US openu, ali je rutinski stigao do osmine finala.

Branilac titule je za nešto više od tri sata slomio otpor u ovom meču veoma dobrog Britanca Evansa 6:2, 6:3, 4:6, 6:3.

Prvi set je Španac sjajno otvorio poveo 4:0 i rešio ga lako u svoju korist. U drugom je gubio 2:0, ali je osvojio šest od narednih sedam gemova za prednost od 2:0 u setovima.

Evans je odigrao odličan treći set, uz jedan brejk uspeo je da smanji rezultat na 2:1, ali u četvrtom setu je presudio brejk u petom gemu Alcaraza za konačan trijumf.

Naredni rival prvom nosiocu biće Italijan Matteo Arnaldi, koji je neočekivano lako u tri seta eliminisao 16. favorita Britanca Camerona Norrieja. Rezultat je bio 6:3, 6:4, 6:3.

Čast Velike Britanije sačuvao je Jack Draper, koji je slomio otpor Amerikanca Mmoaha 6:4, 6:2, 3:6, 6:3. Za prolaz u četvrtfinale igraće sa pobjednikom meča Rubleov – Rinderknech.