Posljednji meč najvećih rivala: Novak Đoković savladao Rafaela Nadala

Tenis 19. okt 202420:11 0 komentara
REUTERS/Hamad I Mohammed

Najveće tenisko rivalstvo dobilo je posljednju epizodu. Novak Đoković i Rafael Nadal odigrali su posljednji meč na egzibiciji u Saudijskoj Arabiji, pošto je Španac najavio povlačenje na kraju godine.

Rezultat meča na turniru Six Kings Slam u Saudijskoj Arabiji bio je 2:0 za Đokovića (6:2, 7:6).

Dva velikana odigrala su 61 zvaničan meč i nijedan drugi teniski par u historiji nema toliki broj odigranih mečeva. Pretposljednji takav meč odigrali su u drugom kolu Olimpijskih igara u Parizu, gdje je Đoković slavio 2:0, a kasnije došao do zlatne medalje.

Đoković je pobjedom na turniru u Riyadhu ostvario 32. pobjedu, dok ih Nadal ima 29.

Poslije fantastičnog returna poveo je Novak 1:0 uz prednost breaka, a onda je osvojio i drugi game forehendom za 2:0.

Nadal je potom lako osvojio drugi servis, te je s nekoliko winnera smanjio prednost Đokovića na 1:2.

Potom su obojica iskoristili svoje servise, a onda se razigrao teniser iz Srbije i ubjedljivo osvojio prvi set 6:2.

Na startu drugog seta Novak je uzeo novi break, ali je Španac vratio istom mjerom za 1:1.

Razigrao se Rafael Nadal malo bolje u drugom setu, imao je nekoliko break prilika koje nije koristio.

Pri rezultatu 3:3 Đoković ih također ne koristi, pa španski teniser prelazi u vodstvo 4:3.

Na 4:4 Đoković dolazi do 40:0 i nove tri break lopte. Koristi prvu i dolazi na game do osvajanja meča, ali Nadal ne odustaje i vraća break nakon što je spasio i meč loptu.

Sigurni su bili obojica na narednim servama i ušlo se u tie-break drugog seta. Više koncentracije imao je Đoković, uzeo je tie-break rezultatom 7:5 za posljednju pobjedu u karijeri protiv najvećeg rivala.

Novak Đoković – Rafael Nadal 6:2, 7:6.