Oglas

Skandal: Teniser suspendovan na 14 mjeseci zbog dopinga, supstancu popio greškom

author
N1 BiH
27. apr. 2023. 20:56
TENNIS-AUS-OPEN
William WEST / AFP | William WEST / AFP

Skandal potresa teniski svijet. Međunarodna agencija za integritet tenisa (ITIA) saopštila je da je na 14 mjeseci suspendovan Slovak Andrej Martin zbog kršenja doping pravila.

Oglas

On je bio pozitivan na anabolički agens SARM S-22 na turniru u Bratislavi u junu prošle godine.

"Nezavisni sud je utvrdio da Martin nije svjesno uzeo zabranjenu supstancu“, navodi se u saopštenju ITIA i dodaje se da je supstanca bila u flašici vode njegovog saigrača iz koje je greškom pio tokom turnira u florbolu istog mjeseca.

Sud u saopštenju ističe da je "teret odgovornosti za ono što igrači unose na njima samima“, i odlučio da je zabrana od 14 mjeseci odgovarajuća, jer prekršaj nije bio nameran.

Martin je najbolji plasman na ATP svetskoj rang listi ostvario 2020. godine kada je bio 93. teniser planete.

Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPad

Više tema kao što je ova?

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare

Pratite nas na društvenim mrežama