
Austrijski ministar unutrašnjih poslova Wolfgang Sobotka rekao je danas da će predložiti da se drugi krug predsjedničkih izbora ponovi 2. oktobra.
Oglas
Sobotka je rekao novinarima uoči sjednice Vlade da će to biti njegov prijedlog na sastanku austrijskog kabineta.
"Nadam se da će se savjet ministara složiti", rekao je ministar unutrašnjih poslova.
Najviši sud u Austriji naredio je da se drugi krug predsjedničkih izbora ponovi, nakon što je obavio razgovore sa više od 60 ljudi koji su ukazali na brojne neregularnosti u procesu brojanja glasova pristiglih poštom.
Kandidat Stranke zelenih Aleksander Van der Belen pobijedio je u drugom krugu 22. maja ispred kandidata Slobodarske stranke Norberta Hofera, a prevagu su odnijeli upravo glasovi poslati poštom.
N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook.
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare
Oglas
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare
Oglas