
Japanski premijer Shinzo Abe najavio je povećanje podrške Japana mirovnim snagama Ujedinjenih naroda (UN).
Oglas
Novinska agencija Kyodo javila je kako je Abe govorio na simpozijumu održanom povodom 60. godišnjice članstva Japana u UN-u.
On je tom prilikom podsjetio na podršku Japana UN-ovoj misiji mirovnih snaga u Južnom Sudanu. Abe je rekao kako će Japan u budućnosti u okviru principa međunarodne saradnje pružiti veću podršku misijama mirovnih snaga.
Dodao je kako japanski vojnici angažirani na mirovnoj misiji u Južnom Sudanu, rade na postizanju stabilnosti u toj zemlji.
Također, naglasio je kako Vijeće sigurnosti UN-a treba promjenu.
”U Vijeću je potrebno uraditi reformu”, dodao je Abe koji smatra da Japan treba biti stalna članica VSUN-a.
”Na taj način Japan će moći ispunjavati veće zadatke”, pojasnio je Abe.
Parlament Japana prošle sedmice je odobrio slanje 350 vojnika da bi se pridružili mirovnoj misiji u Južom Sudanu.
N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook i UŽIVO na ovom linku.
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare
Oglas
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare
Oglas