Oglas

Irak: 17.000 osoba napustilo domove zbog napada IS-a

author
Anadolija
23. dec. 2014. 23:51
>
23:53
isis.jpg
Reuters | Reuters

Zbog konstantnih napada terorističke organizacije ISIS, u posljednjoj sedmici više od 17.000 osoba širom Iraka moralo je napustiti svoje domove.

Oglas

[caption id="attachment_7992" align="alignnone" width="750"]

Musevi je otkrio da je ukupan broj raseljenih lica u državi dosegao 2,5 miliona.

Pored raseljenih lica, u Iraku se nalazi i 300.000 Sirijaca, koji su zbog građanskog rata izbjegli iz svoje zemlje.

Podsjećamo, pripadnici ISIS-a preuzeli su kontrolu u Mosula i drugim gradovima u Iraku u junu, zbog čega dolazi do stalnih sukoba između snaga sigurnosti Iraka i militanata terorističke organizacije. Iračka vojska, zajedno sa snaga međunarodne koalicije na čelu sa Sjedinjenim Američkim Državama (SAD), vrše zračne napade na jedinice ISIS-a.

Više tema kao što je ova?

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare

Pratite nas na društvenim mrežama