Oglas

Sjedinjene Američke Države napuštaju UNESCO

author
Hina
12. okt. 2017. 17:37
>
17:39
unesco logo zgrada
Reuters | Reuters

Sjedinjene Države istupile su iz UNESCO-a a odluka će stupiti na snagu 31. decembra, objavio je u četvrtak State Department.

Oglas

"Odluka nije lako donesena", kazao je State Department, pojasnivši da je ona među ostalim rezultat zabrinutosti SAD-a oko zaostalih dugova koji se gomilaju u UNESCO-u i oko nastavka neobjektivnog odnosa prema Izraelu, kao i činjenice da Washington smatra da je organizaciji potrebna temeljita reforma.

SAD će zadržati status promatrača u organizaciji UN-a za obrazovanje, znanost i kulturu, pojašnjava State Department.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook i UŽIVO na ovom linku.

Više tema kao što je ova?

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare

Pratite nas na društvenim mrežama