Oglas

Broj žrtava u Indoneziji porastao na 1.649 ljudi

author
Anadolija
06. okt. 2018. 12:26
>
12:27
20181004_2_32692526_37790539
Anadolija | Anadolija

Agencija za katastrofu Indonezije objavila je da je broj žrtava prošlosedmičnog zemljotresa i cunamija, koji je pogodio ostrvo Sulawesi, porastao na 1.649 ljudi.

Oglas

Portparol agencije Sutopo Purwo Nugroho kazao je da prema izvještajima koje dobijaju navodno je nestalo 265 ljudi. Dodaje kako je moguće da je još veći broj ljudi zatrpan ispod blata i ruševina srušenih građevina.

Nugroho je s novim podacima velike katastrofe, koja je zadesila ostrvo Sulawesi, izašao u subotu.

Katastrofa je pogodila grad Palu i okolnu oblast u provinciji Centralni Sulawesi prošlog petka. Područje je prvo pogodio snažan zemljotres magnitude 7,5 stepeni, a zatim i cunami.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter| Facebook i UŽIVO na ovom linku.

Više tema kao što je ova?

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare

Pratite nas na društvenim mrežama