Oglas

Talibani u napadu na konvoj ubili 22 afganistanska vojnika

author
Hina
13. okt. 2014. 19:19
>
19:29
Reuters_Omar Sobhani
REUTERS/Omar Sobhani | REUTERS/Omar Sobhani

Talibanski pobunjenici iz zasjede su u planinama napali konvoj afganistanskih vojnika i ubili 22 pripadnika vojske i policije, izjavio je u ponedjeljak jedan dužnosnik te dodao da su bombe u Kabulu i drugim područjima ubile još tri osobe.

Oglas

"Talibani koji su Afganistanom vladali od 1996. do 2001. godine, u ponedjeljak su s planine napali konvoj koji je prolazio dolinom Laghman u pokrajini Sar-e-Pul", rekao je guverner Abdul Džabar Hakbin.

Nasilje se intenziviralo u trenutku kad talibani i njihovi gerilski saveznici jačaju napade uoči povlačenja većine stranih snaga s krajem godine, ne bi li tako oslabili novu afganistansku vladu. U napadu su osmorica pripadnika snaga sigurnosti ranjena, a još sedmorica zarobljena. 

"Dvanaest vojnih i policijskih vozila sasvim je uništeno", dodao je Hakbin.

Bombaš samoubica zaletio se u ponedjeljak automobilom u NATO-ov vojni konvoj blizu glavnoga grada Kabula i ubio jednoga Afganistanca civila, objavile su vlasti. U istočnoj pokrajini Nagarharu bombaš samoubica detonirao je eksploziv ispred ambulante i ubio dvoje ljudi, a ranio sedmero, objavilo je afganistansko ministarstvo odbrane.

Više tema kao što je ova?

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare

Pratite nas na društvenim mrežama